Yeni Çankaya evleri geliyor


Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in 21. Yüzyılın halk evleri olarak nitelediği Çankaya Evlerine yenileri ekleniyor. Taşdelen döneminde Çankaya’ya, 16 Çankaya Evi’nin yanı sıra yapımı devam eden 3 Çankaya Evi ile toplam 19 yeni Çankaya Evi kazandırılmış olacak.

 Karapınar, Kırkkkonaklar ve Dilekler mahallelerinde yapımı süren Çankaya Evlerinin bu yıl onunda hizmete açılması planlanıyor.

Çankayalıların sosyalleştiği, hobi, kişisel gelişim ve meslek kurslarını tamamen ücretsiz alabildiği Çankaya Evlerinin sayısı artıyor. Ocak ayında Çayyolu Hizmet Binası içinde açılan Çankaya Evi ile 16 Çankaya Evi kazandıran Çankaya Belediyesi, 3 Çankaya Evini daha bu yıl halkın hizmetine açmaya hazırlanıyor.

Çankaya Evlerinin 21. Yüzyılın halkevleri olarak hizmet verdiğini belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Çankaya Belediyesi olarak aralıksız, durmadan çalışıyoruz. Verdiğimiz sözleri fazlasıyla yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Vatandaşlarımızın yaşam kalitesini arttıracak eserlerle bulundukları bölgeye de değer katıyoruz. Kalıcı eserlerle geleceğe imzamızı atıyoruz. Çankaya Evleri, kreşler, kültür merkezleri, sosyal tesisler, parklar yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Bu yıl  Kırkkonaklar, Dilekler ve Karapınar Çankaya Evlerimizin açılışını yapacağız” diye konuştu.

 

ÇANKAYA EVLERİ HALKIN İHTİYAÇLARINA GÖRE TASARLANIYOR

Kırkkonaklar’da yapımı devam eden Çankaya Evi, 1.440 metrekare alan üzerine inşa ediliyor. Bölgenin değerine değer katacak yeni Çankaya Evi, modern tasarımı ve 4 katlı yapısıyla Kırkkonaklar ve çevre semtlere hizmet verecek. Çankaya Evi’nde çok amaçlı salon ve fuaye alanın yanı sıra hobi ve kişisel gelişim kursları için derslikler de yer alacak.

Dilekler ve 50. Yıl mahallelerine hizmet edecek Dilekler Çankaya Evi ise bin metrekare alan üzerine inşa ediliyor. Taziye Evi, Bahar Evi, kütüphane, dersliklerin yer alacağı 3 katlı Çankaya Evi, mimarisi ve projesiyle dikkat çekiyor. Karapınar Mahallesi 1181. Sokak üzerinde inşa edilen Karapınar Çankaya Evi ise derslikleri, çok amaçlı salonu, kütüphanesi ile her yaştan bölge halkına hizmet verecek.

Her yıl her yaştan binlerce kursiyere hizmet veren Çankaya Evleri’nde kişisel gelişim, meslek edinme ve hobi eğitimlerinin tamamı konusunda uzman eğitmenlerce ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir