TKP’nin Seçim Stratejisi Belli Oldu: ‘Bir Oy Erdoğan Gitsin Diye, Bir Oy TKP’ye’

Türkiye Kominist Partisi (TKP), seçim stratejisini açıkladı. Partinin toplumsal medya hesabından paylaşılan görselle ‘Bir oy Erdoğan gitsin diye, Bir oy TKP’ye’ denilerek Millet İttifakı’nın ortak adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na dayanak verileceği açıklandı.

‘TKP, AKP’nin seçimden hezimetle çıkması için elinden geleni yapacaktır’

Türkiye Kominist Partisi (TKP), 14 Mayıs’ta yapılacak seçimde Millet İttifakı’nın ortak adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na takviye vereceğini açıkladı. Partinin toplumsal medya hesabından yapılan açıklamada, ‘TKP seçim sürecinde AKP iktidarının yarattığı yıkım ve karanlığın boyutlarını, kaynağını ve neden sonlanması gerektiğini halka anlatacak ve AKP’nin seçimlerden hezimetle çıkması için elinden geleni yapacaktır.’ denilerek ‘Bir oy Erdoğan gitsin diye, bir oy TKP’ye’ sloganı paylaşıldı.

‘Bu oy Erdoğan’a karşı verilmekte…’

Açıklamada, ‘Kılıçdaroğlu için istediğimiz oy Millet İttifakı için ne bir dayanak ne bir beklenti olarak görülebilir. Bu oy Erdoğan’a karşı verilmekte ve Erdoğan’ın bir an evvel gitmesine odaklanmış geniş halk bölümlerine ‘sizi anlıyoruz, hissinizi paylaşıyoruz’ iletisini taşımaktadır’ tabiri yer aldı. Açıklamada ‘TKP’nin bu türlü bir oluşuma kefil olması mümkün değildir. Partimizin Millet İttifakı’nı sola çekmek, onunla ilişkilenmek, onunla şu ya da bu nedenle bir pazarlığa girmek üzere bir gündemi de olamaz’ denildi.

Metnin tamamına erişmek için tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir