Son dakika: Sebastian Szymanski, Fenerbahçe’ye hem sahada hem kasada kazandıracak! Transferin maliyeti belli oldu

Arda Güler’in dünya devi Real Madrid’e transfer olmasından sonra 10 numara arayışına giren Fenerbahçe Sebastian Szymanski’yi 4 yıllığına renklerine bağladı.

Arda Güler’e hem futbol tarzı hem de tip olarak büyük benzerliği olan, geçtiğimiz dönemi kiralık geçirdiği Hollanda takımı Feyenoord’da şampiyonluk yaşayan Dinamo Moskova’nın 10 numarası artık sarı lacivertli formayı giyecek.

Gerektiğinde 8 numara ve sağ kanatta oynayabilen sol ayaklı Polonyalı futbolcu tesirli şutları ile dikkat çekiyor. Sebastian Szymanski ofansif oyunda hamle gücünü artırıcı tarzı ve tesirli gol vuruşları ile de öne çıkıyor.

KANARYA’DAN POLONYALI YILDIZ TRANSFERİNDE KAZAN KAZAN HAMLESİ

Kanarya bu transfer için kulübü Dinamo Moskova ile 11 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında mutabakat sağlanırken mukavelede 4 milyon Euro’luk bonus unsuru de bulunuyor.

Fenerbahçe, 4 yıllık mutabakata vardığı Polonyalı 24 yaşındaki futbolcuya da yıllık 2.5 milyon Euro garanti fiyat ödeyecek.

Sarı lacivertlilerin yaşı genç ve potansiyeli yüksek Sebastian Szymanski’den beklentisi yüksek. Son yıllarda kıymetli satış atılımlarına imza atarak kulübe gelir kazandıran Fenerbahçe idaresi, bu transferi şampiyonluk yolunda hem kıymetli bir dokunuş, hem de bedel artışıyla bir kazan+kazan atılımı olarak görüyor.

DİNAMO MOSKOVA 2019 YILINDA 5.5 MİLYON EURO BONSERVİSLE ALDI

Legia Varşova’nın alt yapısından A kadroya kadar yükselmeyi başaran Sebastian Szymanski, Polonya temsilcisinde vazife yaptığı 3 sezonun 2’sinde lig ve 1 kupa şampiyonluğu yaşadı. Legia’da 86 resmi maçta 11 gol, 13 asistlik performans sergiledikten sonra 2019 yılında 5.5 milyon Euro bonservisle Dinamo Moskova’ya transfer oldu. Lakin öncesinde Dinamo’nun başarısız performansı sonrasında ise Rusya’nın UEFA tertiplerine alınmaması nedeniyle bilhassa Avrupa sahnesinde beklenen çıkışı yapamadı.

Szymanski’nin F.Bahçe formasıyla kendini göstererek kadroya büyük katkı vermesi ve sonraki satışıyla da kulübe değerli gelir getirmesi planlanıyor.

SZYMANSKi 2022-23’TE FEYENOORD’DA NE YAPTI?

MÜSABAKA MAÇ GOL ASIST

Eredivisie 29 9 4
Avrupa Ligi 9 1 3
Hollanda Kupası 2 – –
TOPLAM 40 10 7

SEBASTiAN SZYMANSKi’NiN KULÜP PERFORMANSI?

KULÜP MAÇ GOL ASIST

Legia Varşova 86 11 13
Dinamo Moskova 86 8 17
Feyenoord 40 10 7
TOPLAM 212 29 37

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir