Nuri Şahin’den Luyindama cevabı: Hiç adetim değildir

Antalyaspor Spor Toto Üstün Lig’in 13. haftasında Antalyaspor, alanında ağırladığı F. Karagümrük maçını 4-2’lik skorla tamamladı. Kadroda besin zehirlenmesi olduğu için rahatsızlanan yardımcı antrenörlerden Michael Lindesman’ın hastaneye gitmesi ve Fraport TAV Antalyaspor teknik sorumlusu Alfons Groenendijk eşlik etmesi sonucunda basın toplantısına Fraport TAV Antalyaspor Futbol Sorumlusu Nuri Şahin, katıldı. Konuşmasına maça makûs başladıklarını belirterek başlayan Şahin, “Planladığımızın büsbütün dışında maça başladık. Oyuna mecburî bir değişiklik yapmak zorunda kaldık. Değişiklikle oyuna az da olsa ortak olmaya başladık. Gollerle beraberde momentumu da yakaladıktan sonra âlâ bir maç çıkardığımızı düşünüyorum. Taktiksel olarak farklı bir niyetimiz vardı fakat tutmadı ve yanlıştan erken döndük. Âlâ bir sonuç aldık ve çok mutluyuz” dedi.

“O yüzden değiştirdik ve bu tuttu”

Christian Luyindama’nın erken değiştirilmesi ile ilgili de konuşan Şahin, “Luyindama’yı taktiksel değişiklik olarak kenara aldık. Aslında hiç adetim değildir birinci yarı bitmeden oyuncu çıkarmak. Ben de futbolcuydum ve makûs bir his olduğunu biliyorum. Buna mecburduk ve makus başladık. Baskıya çıkamadık. Karagümrük’te Ozdoev’i güzel kapatamadık. O yüzden değiştirdik ve bu tuttu. Bazen tutmuyor lakin bugün tuttu” kelamlarına yer verdi.

“Geçen dönem ile bu dönemi çok karşılaştırmamaya çalışıyoruz”

“Geçen dönem yaşanan düşüş ve çıkışın bu dönemde birebir biçimde ilerlediğini düşünüyor musunuz?” sorusuna futbol sorumlusu Şahin şu kelamlar ile yanıt verdi: “Biz maç maç bakıyoruz. Geçen dönem ile bu dönemi çok karşılaştırmamaya çalışıyoruz. Çünkü farklı oyunculardan kurulu bir ekip ve dönem başını bir arada geçirmiş bir kadro var. Bazen sonuçlar gelmiyor ve bu dönem 6 haftalık bir süreçten geçtik. Döneme uygun başlamıştık. Oyun ve puansal manada fakat bunlar futbolda var. Biz büyük bir seri yapacağız diye değil maç maç bakıyoruz. Önümüzde kupada oynayacağımız Pendik ve İstanbul’da oynayacağımız bir maç var. Ondan sonra çok enteresan bir orta var.”

“Bizim için çok kıymetli bir oyuncu”

Sam Larsson’un kendileri için çok değerli olduğunu kaydeden Şahin, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Hafif ağrısı oldu. Bizim için çok değerli bir oyuncu. O da yoruldu ve 3 maç art geriye oynadı. Ağrısı oldu ancak durumu güzel.”

“Oyun zekası çok güçlü bir oyuncu”

Sakatlıklardan çok çeken Ufuk Akyol ile ilgili Şahin, “Ufuk’ta en büyük sorun sakatlığıydı. Ondan sonra âlâ gidiyordu. Dönem başını da uygun geçiremedi. Artık ritim yakaladı ve bizim için çok kıymetli bir oyuncu. Oyun zekası çok güçlü bir oyuncu, üzerine koya koya gidiyor” tabirlerine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir