Bakan Karaismailoğlu: Trafik kazaları yüzde 82 azaldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, trafik kazalarının yüzde 82 azaldığını belirterek, “Yol kenarlarında trafik canavarları fotoğrafları vardı. Hepsi tarih oldu” dedi.

Bakan Karaismailoğlu, AKP Çorum Vilayet Başkanlığı’nda konuştu. Araç sayısı, trafik hareketliliği artmasına karşın trafik kazalarında yüzde 82 azalma olduğunu söyleyen Karaismailoğlu, “Bunun daha ötesi var mı? Trafik kazalarının azalması nedeniyle her yıl 13 bin 100 vatandaşımızın canını kurtarıyoruz. Dikkat edin yıllar evvel yol kenarlarında trafik canavarları fotoğrafları vardı. Hepsi tarih oldu. Hepsi inançlı, konforlu bölünmüş yollar sayesinde oldu. Fizibilitesi ve muhtaçlığı neyse ona nazaran proje yapıyoruz. Kuzey Marmara Otoyolu, İstanbul-İzmir Otoyolu, oradaki trafik hareketi neyse projeleri yaptık. Çorum’da da Kırkdilim Tünelleri’ni yaparak konforlu, inançlı seyahatin alt yapısını oluşturuyoruz” sözlerini kullandı.
Cumhurbaşkanı önderliğinde Türkiye’nin çok şey başardığının altını çizen Bakan Karaismailoğlu, “Artık milletin parası millet için harcanıyor. Gelirler, katma pahalı işler bu ülkede üretiliyor. 20 yıl evvel bu türlü bir şey yoktu. Durmak yok yola devam diyoruz. Yaptığımız işlerden eminiz. Büyük Türkiye için çalışmaya devam edeceğiz. Bugünden 2053 yılının planını yaptık. Nasıl 183 milyar dolarlık yatırım yaptıysak, 2053 yılına kadar da 198 milyar dolarlık yatırımı planladık. 2023 gayelerinin hepsini ziyadesiyle gerçekleştirdik” halinde konuştu.

Demiryolu yüklü yatırım periyoduna girdiklerini tabir eden Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

“Ülkemizin genelinde 4 bin 500 kilometrelik demiryolu inşaatı devam ediyor. Demiryolu yatırımları ağır maliyetli yatırımlar. Vakit alan yatırımlar. Çorum’da demiryolu ağlarımız içerisinde olan vilayetlerimizden bir tanesi. Ankara-Sivas demiryolu sınırını bitirmek üzereyiz. Nisan ayında tamamlamak maksadıyla ağır çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Sivas çizgisi bilhassa Ankara-Kırıkkale-Delice’den devam ediyor. Biz Ankara-Kırıkkale-Delice’den Çorum tarafının da projelerini tamamladık. Yatırım programına alma sürecini başlattık. İnşallah en kısa müddette yatırım programına alarak ihale sürecini başlatacağız”  (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir