AK Parti Genel Merkezi’nde bayramlaşma

Ramazan Bayramı münasebetiyle düzenlenen partiler ortası bayramlaşma programı kapsamında, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Hür Dava Partisi (HÜDA PAR), Büyük Birlik Partisi (BBP), Demokratik Sol Parti (DSP), Demokrat Parti (DP), İYİ Parti, Vatan Partisi, Anavatan Partisi ile Tekrar Refah Partisi heyetleri AK Parti Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Siyasi parti heyetlerini AK Parti Genel Lider Yardımcısı Belgin Uygur, Ankara Milletvekili Orhan Yegin ve Genel Merkez Bayan Kolları MYK üyesi Ayten Aydın ağırladı.

AA’nın haberine nazaran, AK Parti’yi birinci olarak CHP Ankara Milletvekili ve Parti Meclisi üyesi Murat Buyruk başkanlığındaki heyet ziyaret etti.

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Uygur, bayramın buruk geçtiğini lisana getirerek, “Depremler hasebiyle maalesef çok canımızı kaybettik. Vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyoruz, geride kalanların yaraları bizim yaramız. Devlet millet el ele yaraları birlikte saracağız” dedi.

CHP Ankara Milletvekili Buyruk ise acılarla dolu bir bayramın yaşandığını belirtti. Buyruk, “Her ne kadar ilkbahar olsa da hepimizin içinde bir acı büyümeye devam ediyor. Bilhassa zelzele bölgesinde vatandaşlarımızı görünce acılarımız katlanıyor. Allah bir daha bu türlü acılar bize göstermesin. Milletçe bu afetin üstünden en kısa vakitte kalkacağız” tabirini kullandı.

Görüşmede, 14 Mayıs’taki seçimlerin millet için güzel olması temennisinde bulunulması üzerine AK Parti’li Uygur, seçim kampanyası sürecinin de hareketli geçtiğini söyledi. Uygur, zelzele bölgesinde konutların ve köy meskenlerinin temellerinin atıldığını belirterek, “Bugün yeniden birinci yapılan köy konutlarımızın anahtar teslimi Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından gerçekleştirilecek. Güçlü bir devletiz, güçlü milletiz. Milletçe tek yürek olduk, bundan sonraki süreçte de devlet millet birlikteliğiyle en kısa mühlet içerisinde büyük ve güçlü Türkiye yolunda emin adımlarla yürüyeceğiz” diye konuştu.

CHP’li Emir’in, “Siz başlıyorsunuz; bitirmek, anahtarları teslim etmek bize nasip olacak” demesi üzerine Uygur, “Daha güçlü bir biçimde geliyoruz inşallah” sözünü kullandı.

Emir ise, iktidara gelmeleri halinde sarsıntı konutlarını bir kuruş bile almadan yapacaklarını, depremzedeleri borçlandırmayacaklarını söyledi.

‘BU ÇEŞİT TAARRUZLAR YA DA HAREKETLER BİZİ İSTİKAMETİMİZDEN DÖNDÜREMEZ’

Dün AK Parti’nin İstanbul’daki seçim ofisine yakın bir yerde silahla ateş açıldığının haberini aldıklarını lisana getiren Buyruk, “Her partinin başına geldi bu türlü şeyler. Umuyoruz ki Türkiye barış, kardeşlik içerisinde ulusal birliğin hiç bozulmadığı huzurlu bir seçim devrini yaşar. Güzel olan kazanır. Değerli olan milletimizdir, devletimizdir” dedi.

Uygur ise, “Her şey milletimizin gözü önünde cereyan ediyor. Seçim ofislerimize gerçekleştirilen akınları şiddetle kınıyoruz. Bunlar demokrasilerde olmaması gereken şeyler. Bunun yolu bu değil. Sorumluların en kısa müddette tespit edilip gerekli cezanın da yargı tarafından verileceğine inancımız tam. Demokrasi aslında bir şölendir. Bu türlü şeylere tevessül edilmesi bizi de üzdü. İstikametimiz aşikâr. Bu çeşit ataklar ya da hareketler bizi istikametimizden döndüremez. Demokrasiye inancı olanları aslında döndüremez” tabirlerini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur (sağda) başkanlığındaki heyet, bayram ziyareti kapsamında gelen Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclis Üyesi Murat Buyruk (solda) başkanlığındaki heyeti ağırladı.

AK Parti heyeti, CHP’nin akabinde MHP Genel Lider Yardımcısı Sadir Durmaz başkanlığındaki heyeti ağırladı. Durmaz, yaptığı konuşmada, Maraş merkezli zelzelelerin birinci gününde bölgeye gittiklerini söyledi.

Antep Nurdağı’nda kalıcı konutlara depremzedelerin yerleşmeye başladığını söz eden Durmaz, 60 bin civarında zelzele konutu ve köy meskeninin temelinin atıldığını, bir yıl içinde de bunların teslim edileceğini aktardı. Durmaz, “Allah’ın inayeti, devletimizin gücü ve milletimizin dayanağıyla bu yarayı daima birlikte saracağız” dedi.

AK Partili Uygur’un, ‘Cumhur İttifakı olarak gelecek süreçte de çok daha güçlü bir biçimde yola devam edileceğini’ tabir etmesi üzerine Durmaz, “Sahada yaptığımız çalışmalar da bize onu işaret ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımızı ilk turda ezici bir çoğunlukla seçtireceğimizden zerre kadar kuşkumuz yok. Parlamentoda da Cumhur İttifakı olarak çoğunluğu temin edeceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Durmaz, AK Parti Çukurova İlçe Başkanlığı binasına akın teşebbüsü ve İstanbul’daki seçim ofisi yakınında silahla ateş açılması hasebiyle da geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Belgin Uygur ise bunların demokrasi ortamında olmaması, demokratik hak ve şartlarda çabanın sürdürülmesi gerektiğini belirterek, “En şiddetli biçimde kınıyoruz. Faillerinin de en kısa müddette yakalanıp yargı önünde gerekli cezayı alacağından da hiç kuşkumuz yok. Bu çeşit yollarla kimse bizi istikametimizden alıkoymayacaktır” tabirini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur (sağ 4) başkanlığındaki heyet, bayram ziyareti kapsamında gelen Milliyetçi Hareket Partisi Genel Lider Yardımcısı Sadir Durmaz (sol 3) başkanlığındaki heyeti ağırladı.

‘İFTİRA VE KARALAMA YÖNELİK AÇIKLAMALARI ETİK BULMUYORUZ’

HÜDA PAR Genel Lider Yardımcısı Hüseyin İmir başkanlığındaki heyet de bayram münasebetiyle AK Parti’yi ziyaret etti.

14 Mayıs seçimini, ‘bugüne kadar ortaya konan hizmetlerin bir devamı’ olarak gördüklerini söyleyen İmir, seçim sürecinin selametle atlatılabilmesi için siyasi partilere misyonlar düştüğünü kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dayanak açıklamasının akabinde HÜDA PAR’a yönelik yansıları hatırlatan İmir, “Bunu etik görmüyoruz. Elbette HÜDA PAR’ın siyasetlerine yönelik tenkitler yapılabilir lakin büsbütün iftira ve karalama yönelik açıklamaları etik bulmuyoruz. HÜDA PAR her vakit bu ülkenin birliğini, beraberliğini, bütünlüğünü savunmuştur” dedi.

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Belgin Uygur (sağ 4) başkanlığındaki heyet, bayram ziyareti kapsamında gelen HÜDA PAR Genel Lider Yardımcısı Hüseyin İmir (sağ 5) başkanlığındaki heyeti ağırladı.

Bayramlaşma için BBP’den AK Parti’ye, Genel Lider Yardımcısı Tevfik Eren, Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Hakan Çelen ve Bayan Kolları Genel Lider Yardımcısı Tuğçe Özyolu geldi.

İYİ Parti de AK Parti’yi Toplumsal Politikalar Başkanı Ayfer Yılmaz’ın başkanlığındaki heyetle ziyaret etti.

Türkiye’nin 21. yüzyıla ayak uydurabilmesi için hızlanması gerektiğini kaydeden Yılmaz, “Türkiye’nin bilgi dolu insanları, genç jenerasyonlarını dışarıya ihraç eden değil, onlarla birlikte dışarıda bu ülkeyi maksat haline getirecek bilim insanlarıyla ortaya koyacak takımla birlikte Türkiye’yi 21. yüzyılın başkan ülkelerinden birisi haline getirecek bir anlayışa gereksinimi var” tabirini kullandı.

AK Partili Uygur ise 20 yıldır siyasetlerinin odak noktasına millete hizmeti koyduklarına işaret ederek, “20 yıldır eser ve hizmet üretme manasında hem de hak ve özgürlükler manasında büyük ıslahatlara imza attık. TEKNOFEST gençliği gümbür gümbür geliyor. Gençler heyecanlı, ümit veriyor, üretiyor, ülkesinde ve devletinde üretme noktasında da gücü ve motivasyonu yüksek. 14 Mayıs’ta da milletimiz her zamanki teveccühüyle, basiretiyle sandıkta son kelamı söyleyecek. Her şey açık ve net milletin gözünün önünde cereyan ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde daha güçlü bir halde biz yola devam edeceğiz” diye konuştu.

Bayram hasebiyle DSP Genel Lider Yardımcısı Metin Oktay ve beraberindeki heyet, DP Demokrat Parti Göç ve Toplumsal Siyasetler Lider Yardımcısı İrem Taşpınar ve beraberindeki heyet AK Parti’yi ziyaret ederek bayram tebriklerini iletti.

Ayrıca bayram kutlaması için Vatan Partisi Genel Lider Yardımcısı Nusret Senem başkanlığındaki heyet, Anavatan Partisi Genel Lider Yardımcısı Semih Narlı başkanlığındaki heyetle, Yeniden Refah Partisi Genel Lider Yardımcısı Selçuk Geyveli başkanlığındaki heyet AK Parti’yi ziyaret etti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir